המסע שלי

תודה לכל מי שחפץ לקרוא על המסע שלי :) כיף גדול שהגעתם לעמוד הזה. סיפורים קצרים עם תובנות

הקדמה קצרה

בתור נצר למשפחת מוסיקאים, יצא שאת המסע המוסיקלי שלי התחלתי בגיל מוקדם מאוד. החיבור לסאונד הגיע בערך בגיל הבר מצווה (כיום אני בן 34, ככה שעברו כמה שנים מאז). אחרי הצבא החלטתי שאני מעוניין להפוך את העניין למקצועי, נפרדתי מהעבודה בחברת סלולר מוכרת, ויצאתי לדרך.  

העבודה הראשונה באולפן מסחרי! - טוב או רע?

 גם אם מקום לא נראה "וואו" בהתחלה, אולי שווה להישאר עוד קצת. לי זה היה שווה הכל. תובנה ראשונה.

לאחר סיום ההנדסאים, הרצון שלי היה לעבור למרכז ולהתחיל את הריצה שלי קדימה. אבל מכיוון שאני בן אדם של "שני חצאי המוח", התקיים אצלי גם רצון עז לתואר ראשון במשהו הומני. כך יצא שהשהיתי את המעבר, ומצאתי עבודה באולפן בחיפה. העבודה הראשונה באולפן הקלטות!

אדבר בכנות, ואגיד שבהתחלה לא אהבתי את המקום. חשבתי שהוא לא מתאים לי. אבל, במבט לאחור, האולפן הזה הוא אחת המתנות הטובות שקבלתי בחיי. ואסביר מיד למה.

באותו אולפן לא היו עוזרי טכנאי, רק צוות טכנאים. כך שקפצתי למים מאוד מהר, ולאחר תקופה לא ארוכה למדתי לנהל סשנים בעצמי.

  • למדתי לערוך ולהפיק קריינות בשפות שונות, ג'ינגלים, ותשדירי רדיו (לדוגמא, באותה התקופה האולפן עשה חלק ניכר מתשדירי הרדיו של רדיו חיפה, ככה שזכיתי לקחת חלק בתשדירים והפקות  לחברות כמו חברת החשמל, מייקרוסופט,  המשרד לפיתוח הנגב והגליל, מכון אבהרמסון, ועוד רבים וטובים.

  • למדתי את תחום הדיבוב כולל גישות לבימוי ומשחק, בתור טכנאי קבוע של אחד מבמאי הדיבוב הגדולים בארץ.

  • למדתי לערוך ולתקן ערוצי שירה בצורה טבעית, מהירה, ויעילה בתור טכנאי\מפיק של הפקות נוער, חבורות זמר, מסיבות סיום, וכן, גם בת מצווש.

  • והכי חשוב..למדתי והתנסיתי בסוגים של עריכות, מיקס, ומאסטרינג ובסגנונות מוסיקליים רבים כגון מיוזיקלס, מוסיקה ערבית, יוונית, קלאסית, רוק, ג'אז, וכו'.

פרק 2 ומה לגבי כסף? מחשבות על שכר.

תובנה שניה - לפעמים יש דברים ששווה לעשות, גם אם השכר הכספי לא תואם בהכרח את רף הציפיות שלנו.

לאחר סיום התואר הראשון, התחלתי לחפש את הדרך הנחשקת למרכז. עברתי כמה סיפורים בדרך כדוגמאת הסיפור הזה עליו ניתן לקרוא בבלוג, ולבסוף הגשמתי את המשאלה.

בוקר אחד תוך כדי עבודה על הפקת תיאטרון צלצל הפלאפון שלי.

 

לרוב, אינני עונה תוך כדי עבודה (פרט לאמא שלי, ולאישתי לעתיד*). על הקו היה בחור שהציג עצמו כראש מחלקת הסאונד בערוץ טלוויזיה חדש, ורצה שנקבע ראיון עבודה. האמת? עד היום אני לא זוכר ששלחתי לשם קורות חיים ואין לי מושג איך הם התגלגלו לידיו. שלחתי המון קו"ח באותה תקופה, וגם הגעתי פיזית למקומות. אני לא רואה בזה בושה.

הגעתי לראיון, ושם התברר לי שהשכר לא תאם כלכך את השכר שאני חושב שמגיע לי על עבודה כזו.  מצד שני, זו הזדמנות אדירה שלא כל אחד זוכה לה. לקחת חלק בהקמה וחיווט של אולפני טלוויזיה מאפס. החלטתי שאני הולך על זה. וכך, החלה תקופת השידורים החיים בחיי.

מעבר ללימוד האדיר על חיווט מערכות סאונד וחדרי שידור, קבלתי ידע רב בהעברת שידורים חיים, הקלטות מגזינים, עבודה עם צוות שידור, שידור לווייני, וכו'.

נכון שהשכר לא תאם את הרף, אבל קבלתי שם ידע שלא יסולא בפז. טכנאי גדול אמר לי בעבר "אני לא עובד בחינם, אלא בוחר איפה להתנדב".